Odpowiednim środkiem do tego celu jest ATLAS SZOP. “Świeże” zabrudzenia powstałe ( po zaprawach cementowych) podczas prac remontowych wystarczy zmyć czystą wodą. Jeśli jednak tej czynności nie dokonamy w odpowiednim czasie mogą pojawić się problemy z dokładnym oczyszczeniem podłoża. W takich przypadkach nieodzowny jest ATLAS SZOP – środek do usuwania pozostałości po różnego typu zaprawach cementowych . W zależności od stopnia rozcieńczenia ATLAS SZOP zmywa nawet najstarsze zabrudzenia . Ponieważ jest to produkt na bazie nieorganicznego kwasu, używać należy go w gumowych rękawiczkach.
Jak go stosować?Miejsca zabrudzone zaprawami cementowymi lekko nasączamy wodą, następnie w zależności od rodzaju zabrudzenia rozcieńczamy SZOPA wodą i rozprowadzamy na podłożu .Miejsca szczególnie mocno zabrudzone należy nasączyć płynem bez rozcieńczania. Tak nasączone zabrudzenia należy pozostawić na kilka minut, żeby płyn zaczął działać a następnie zmyć np. gąbką i dokładnie spłukać wodą. Po zakończeniu procesu czyszczenia całość dokładnie przemyć wodą.
Uwaga: Stosując ATLAS SZOP należy zwrócić uwagę żeby nie miał on kontaktu z fugami ponieważ może spowodować ich uszkodzenie. Wyrób ten, jak już wspomniałem, zawiera kwas nieorganiczny i dlatego nie zaleca się stosować go do czyszczenia płytek nieodpornych na kwas, takich jak marmur, emalia itp.

Piotr Idzikowski
Grupa ATLAS
2011


Jak usuwać z płytek zabrudzenia po fudze?
W jaki sposób i czym usunąć fugę pozostałą na powierzchni płytek podłogowych? Nie została ona zmyta na czas, wyschła, a teraz, po 2 tygodniach, chcę ją usunąć.
(2010-10-29)
Usuwanie przebarwień z płytek po fugowaniu.
Podczas fugowania płytek wystąpiły przebarwienia, trudne obecnie do usunięcia. Bardzo proszę o poradę, w jaki sposób je usunąć?
(2009-6-30)

 Zadaj pytanie