Proponuję Panu produkt o nazwie GIPSAR MAX.
Płyty gipsowo-kartonowe wymagają zaspoinowania. Jednym z najczęściej spotykanych błędów związanych ze szpachlowaniem płyt jest zamocowanie płyt “na styk” bez szczeliny pomiędzy nimi. Powoduje to brak miejsca na materiał, który miał wypełnić przestrzeń pomiędzy płytami. Potem nawet zastosowanie siatek zbrojących lub materiału nie zabezpiecza ściany przed spękaniem. Warunek pierwszy poprawnego wykonania spoiny to pozostawienie wolnego miejsca – około 2, 3 mm na materiał spoiny.
Drugi warunek to zastosowanie materiału twardego i jednocześnie elastycznego, który wraz z siatką zbrojącą wytrzyma typowe naprężenie. Takim materiałem jest GIPSAR MAX.

Piotr Idzikowski
Grupa ATLAS
2011


Gładzie gipsowe na otynkowanym suficie, pomalowanym farbą emulsyjną
W jaki sposób wykonać gładź gipsową na suficie otynkowanym tynkiem cementowo–wapiennym i pomalowanym farbą emulsyjną?
(2010-9-28)
Naprawianie starego tynku wewnątrz mieszkania.
Rozpocząłem remont w mieszkania. Stanąłem przed problemem napraw znacznych ubytków tynku - mam do wypełnienia sporo miejsc po wykruszonym tynku zarówno na ścianie, jak i na obrzeżach futryn. Jakie materiały z Waszych produktów polecacie, aby uzyskać gładkie i równe ściany pod malowanie?
(2010-7-19)
Czas wiązania spoiw gipsowych
Przy pracy ze spoiwami gipsowymi operuje się pojęciem „czas wiązania”. Proszę o więcej praktycznych informacji dla wykonawcy na temat tego określenia.
(2006-2-16)
Gładź gipsowa bezpośrednio na ścianie z betonu komórkowego.
Czy można użyć gładzi ATLAS GIPS FORTIS bezpośrednio na ścianę wybudowaną z betonu komórkowego, na cienkie spoiny, czy konieczne jest uprzednie tynkowanie tynkiem mineralnym? Jeżeli tak - jaka powinna być jego grubość?
(2005-12-19)

 Zadaj pytanie