NAJBOGATSI CHCĄ KUPOWAĆ NIERUCHOMOŚCI


Grupa IQS na zlecenie portalu GolfProperties.pl zbadała, jakie plany w zakresie kupna nieruchomości mają osoby najlepiej zarabiające w Polsce - podała Gazeta Wyborcza. Okazało się, że 65 proc. z nich chce "w tej chwili" kupić nieruchomość.


Kryzys silnie uderzył w rynek nieruchomości. W pierwszej połowie 2007 r. deweloperzy sprzedali w sześciu największych miastach 21 tys. mieszkań. Tymczasem w ciągu dwóch kwartałów na przełomie tego i ubiegłego roku liczba ta spadła do 8,8 tys. - wynika z danych firmy Reas. Spadek sprzedaży spowodowany jest wzrostem bezrobocia i trudniejszym dostępem do kredytów dla osób o najniższych zarobkach. Jednak nie wszyscy zrezygnowali z zakupów.

IQS o plany nieruchomościowe spytała ponad 500 najlepiej zarabiających osób w Polsce. Okazało się, że aż 65 proc. z nich chce "w tej chwili" kupić nieruchomość. 40 proc. z tej grupy wybrałoby wolno stojący dom jednorodzinny, a 24 proc. zamieszkałoby w apartamencie. Co ciekawe, aż 77 proc. osób odpowiadało, że jako lokalizację nieruchomości rozważa tereny nadmorskie. - Bogate osoby mają już jedno mieszkanie w dużym mieście, dlatego szukają kolejnych nieruchomości. Taki domek w górach czy nad morzem nie tylko podnosi prestiż, ale jest także dobrą lokatą kapitału - można go przecież wynajmować - mówi Aleksandra Szarek z firmy Home Broker.Źródło: Gazeta Wyborcza – 06.08.2009