Polecam zastosowanie prapartu grzybobójczego ATLAS MYKOS!
Północne strony budynków są szczególnie narażona na pojawianie się na nich zazielenienia. Sprzyjają temu warunki takie jak, wilgoć, brak intensywnie działającego światła słonecznego, czasami bliskość drzew i krzewów. Są to naloty typu organicznego rozwijające się najczęściej nie w samym tynku, ale w jego zagłębieniach i nierównościach.
ATLAS MYKOS służy on do czyszczenia powierzchni tynku z korozji biologicznej. W czasie stosowania preparatu podłoże musi być suche oraz zabezpieczone przed opadami atmosferycznymi lub nadmiernym nasłonecznieniem. Metoda nanoszenia preparatu jest dowolna może to być pędzel, wałek malarski lub metoda natryskowa. Po odczekaniu kilku minut można przystąpić do oczyszczania np. poprzez szorowanie szczotką. Po zakończeniu prac powierzchnię należy dokładnie spłukać czystą wodą.

Piotr Idzikowski
Grupa ATLAS
2011Źródło: własne

Likwidacja czarnego nalotu na fugach.
Dlaczego czarny naloty bezustannie wraca na fugi między kafelkami w łazience. Co kwartał muszę robić generalne skrobanie fug, a potem mąż uzupełnia, co wyskubałam z czarną pleśnią. Jak pozbyć się nalotu na fugach?
(2010-6-1)
Pleśń na ramach okiennych
Na ramach okien wymienianych jesienią ub. r. pojawiają się od wewnątrz jakby zapleśniałe ślady — chodzi o łączenie ramy ze ścianą. Co to takiego? Jak się tego pozbyć — czy to grzyb? czy efektem tego jest zły montaż?
(2009-9-17)
Woda na tarasie - źle wykonane spadki.
Mam duży taras, wyłożony gresem. W dwóch miejscach po deszczu zbiera się woda i tam są ciemniejsze nie tylko fugi (które zresztą się wykruszają), ale nawet całe płytki. Czy to pleśń? Jak sobie poradzić z tym problemem? Czy to oznacza konieczność skucia posadzki?
(2009-8-19)
Przyczyny powstawania wykwitów pleśniowych wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz metody ich zapobiegania.
(2005-1-7)

 Zadaj pytanie