Wyroby ATLAS odpowiednie do tego typu prac to ZAPRAWA WYRÓWNUJĄCA ATLAS, ZAPRAWA TYNKARSKA ATLAS lub tynk gipsowy ATLAS GIPS SOLARIS.
Przed położeniem gładzi gipsowej, której grubość jest niewielka, ściana powinna być równa, stabilna, mocna, oczyszczona ze wszelkich pozostałości m.in. farby, brudu, kurzu, wystających elementów. Wszelkie nierówności i ubytki w ścianie winny być uzupełnione, tworząc jednolitą, równą powierzchnię. Uzupełnienia miejscowe tynku, dochodzące do grubości 1,5 – 2 cm, można wykonać za pomocą ZAPRAWY TYNKARSKIEJ ATLAS, lub też, jeżeli grubości naprawy nie przekracza 15 mm, ZAPRAWY WYRÓWNUJACEJ ATLAS.
Produkowane przez firmę Atlas gotowe mineralne zaprawy tynkarskie można stosować przy wykonaniu tynków zewnętrznych jak i wewnętrznych w kategoriach od 0 do III. Kategoria III jest zalecaną kategorią wykończenia tynku, traktowaną jako ostateczne wykończenie powierzchni ścian a wykończenie tynku w kategorii II jest dobrym podłożem do wykonania wypraw takich jak gładzie gipsowe, tynki mineralne czy akrylowe.

Piotr Idzikowski
Grupa ATLAS
2011


Gładź w łazience
Wykonuję remont łazienki. Na suficie ma być gładź. Jakimi materiałami (w jaki sposób) zrobić to najlepiej? Wentylacja zapewnia wilgotność w łazience rzędu 65-75%.
(2010-7-6)
Ocena nośności podłoża pod płytki ceramiczne.
Jak praktycznie można ocenić nośność podłoża pod wykonanie okładziny ceramicznej i jak je przygotować?
(2009-6-30)
Przygotowanie podłoża pod malowanie farbami emulsyjnymi
W jaki sposób przygotować stare tynki wewnętrzne pod malowanie farbami emulsyjnymi?
(2006-11-2)
Naprawa ścian balkonu
Pragnę wyremontować balkon swojego mieszkania w bloku wykonanym z płyt betonowych nieotynkowanych (fabryka domów). Zarówno ściany, jak i sufit wyglądają jak żółty (dziurawy) ser. Otwory mają wielkość od 1 do 5 mm średnicy i do kilku mm głębokości. Będę wdzięczny za poinformowanie mnie, jaki rodzaj gładzi użyć, żeby opisane powierzchnie wyrównać i przygotować je do malowania farbą emulsyjną zewnętrzną. Balkon jest odkryty i narażony na całoroczne oddziaływanie warunków atmosferycznych.
(2006-5-4)
Naprawianie starego tynku wewnątrz mieszkania.
Rozpocząłem remont w mieszkania. Stanąłem przed problemem napraw znacznych ubytków tynku - mam do wypełnienia sporo miejsc po wykruszonym tynku zarówno na ścianie, jak i na obrzeżach futryn. Jakie materiały z Waszych produktów polecacie, aby uzyskać gładkie i równe ściany pod malowanie?
(2010-7-19)
Płytki na farbie emulsyjnej.
Zamierzam położyć płytki na ścianie w kuchni. Ściana była otynkowana, następnie na tynk była położona gładź gipsowa. Na to położona została farba emulsyjna kolorowa. Jak przygotować powierzchnię pod układanie glazury?
(2010-7-16)
Układanie małych płytek.
Chciałbym przykleić płytki o rozmiarze 10 x 10 cm na ścianę w kuchni, wykończoną tynkiem cementowo-wapiennym. Na co zwrócić szczególną uwagę przed rozpoczęciem oraz w trakcie prac glazurniczych?
(2009-6-30)
Naprawa bardzo dużych ubytków w zewnętrznych tynkach cementowo-wapiennych.
Jestem właścicielem domku poniemieckiego, na którym jest wykonana wyprawa tynkarska cementowo-wapienna. Są na niej bardzo duże ubytki (o dużej powierzchni). Chcę je naprawić tak, aby elewacja była bez faktury (gładka) i pomalować na jakiś pastelowy kolor.
(2003-5-6)

 Zadaj pytanie