Jeżeli na schodach miały by być położone płytki gresowe, to do ich mocowania można użyć zaprawy ATLAS PROGRES MEGA (powierzchnie poziome) lub ATLAS PLUS (na powierzchniach pionowych).

Grubość warstwy kleju PROGRES MEGA może być w przedziale od 4 do 20 mm. Przed przystąpieniem do klejenia płytek należy odpowiednio przygotować podłoże. Musi być ono mocne, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów. Podłoża o zwiększonej chłonności lub "słabsze" należy zagruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT. Układanie płytek można rozpocząć po całkowitym wyschnięciu zagruntowanej powierzchni.

Jeśli natomiast chce Pan jedynie wyrównać i naprawić uszkodzone schody, to do tego celu należy użyć zaprawy ATLAS TEN-10. Jest to szybotwardniejąca zaprawa do napraw betonu i wykonywania posadzek o grubości od 5 do 30 mm. Podłoże, tak jak w poprzednim przypadku, musi być "mocne" i oczyszczone z brudu i kurzu oraz innych substancji mogących osłabić przyczepność zaprawy. Powierzchnia powinna być szorstka i porowata, a istniejące rysy i spękania należy poszerzyć do min. 5 mm. Bezpośrednio przed zastosowaniem właściwej zaprawy należy każdorazowo zwilżyć wodą i nanieść na nie uprzednio przygotowaną warstwę kontaktową, uzyskaną przez rozrobienie 10 kg Atlas TEN-10 + 1,8 l wody + 0,9 l EMULSJI ELASTYCZNEJ ATLAS , co wystarcza na pokrycie ok. 10 m2 powierzchni. Dopiero na tak przygotowane podłoże możemy układać rozrobioną zaprawę TEN-10.

Piotr Idzikowski
Grupa ATLAS
2011


Płytki na tarasie.
Mam zamiar położyć płytki ceramiczne na tarasie. Taras ma powierzchnię 20 m2 i nie jest zadaszony. Posadzkę tarasu stanowi płyta betonowa o grubości 12 cm wylana jest na folii izolacyjnej. Pod tarasem nie znajduje się żadne pomieszczenie, wykonany on jest na fundamencie i znajduje się na wysokości 80 cm od gruntu. Proszę o poradzenie czy powierzchnię płyty betonowej należy dodatkowo uszczelnić oraz jakiego użyć kleju do przyklejania płytek i masy do ich fugowania.
(2009-6-30)
Naprawa tarasu po zimie.
Po zimie mój taras wygląda strasznie. Płytki odpadają i boję się, że będzie przeciakał. Jakich napraw muszę dokonać i jakie technologie zastosować?
(2009-6-30)
Naprawy elementów betonowych i żelbetowych
W jaki sposób dokonać najszybciej i najłatwiej napraw elementów betonowych i żelbetowych w strefach komunikacyjnych tj. rampy, schody itp.
(2007-9-26)
Naprawa zniszczonej posadzki betonowej
Muszę wykonać naprawę zniszczonej posadzki w hali oraz wykonać wylewkę pod lekką maszynę produkcyjną. Jakich materiałów mogę użyć?
(2007-8-29)
Naprawa balkonu z odsłoniętym zbrojeniem
Jak należy prawidłowo naprawić stary balkon z uszkodzoną częścią płyty - wykruszony narożnik i częściowo krawędzie płyty balkonowej oraz widoczne są elementy zbrojenia.
(2007-6-12)
Naprawa uszkodzonego podjazdu
Potrzebuję naprawić uszkodzony beton na podjeździe przed domem. Był tam wykuty rowek i poprowadzony kabel do futrki. Niestety po zalaniu zwykłą wylewką betonową, wszystko praktycznie po zimie odpadło. Szczelina, a raczej rowek ma długość około 4m, szerokość od 5 do 9cm, głębokość około 3-4cm. Jakie materiały z Waszej oferty mógłbym zastosować?
(2006-10-12)

 Zadaj pytanie