Do naprawy uszkodzonego podjazdu proponuję Panu szybkotwardniejącą zaprawę do napraw betonu ATLAS TEN 10 lub zaprawę ATLAS MONTER.
Przed zastosowaniem TENA 10 podłoże należy oczyścić ze starych zapraw, kurzu i brudu. Następnie zastosować TEN 10 dwuwarstwowo tzn. po dokładnym przygotowaniu podłoża zwilżyć go wodą i nanieść przy pomocy pędzla lub szczotki warstwę kontaktową przygotowaną poprzez rozrobienie Tena -10 z wodą i Emulsją Elastyczną Atlas w proporcjach do 10 kg Tena -10 dodać 1,8 l wody i 0,9 l Emulsji Elastycznej. Po tej czynności, kierując się metodą "mokre na mokre" zastosować zaprawę Ten - 10. Ubytek należy wypełnić bardzo dokładnie na wcisk następnie gdy zaprawa zacznie wiązac tj. po ok. 1 godz. należy ją wygładzić i zatrzeć metalową pacą. Zaprawę Ten 10 można układać w warstwie o grubości od 5 do 30 mm. Użytkowanie posadzki można rozpocząć już po ok. 3 godz.
Drugą zaprawą, która w tym przypadku również można polecić jest szybkowiążąca zaprawa ATLAS MONTER. Ma ona bardzo dobrą przyczepność do podłoża. Podłoże powinno być również starannie oczyszczone i bezpośrednio przed zastosowanie MONTERA nawilżone wodą, by nie nastąpiło zbyt gwałtowne odciąganie wody z zaprawy. Przy zastosowaniu zaprawy MONTER wskazane jest, by jednorazowo przygotować taką ilość zaprawy, którą można wykorzystać w czasie krótszym niż 15 minut.

Piotr Idzikowski
Grupa ATLAS
2011


Płytki na tarasie.
Mam zamiar położyć płytki ceramiczne na tarasie. Taras ma powierzchnię 20 m2 i nie jest zadaszony. Posadzkę tarasu stanowi płyta betonowa o grubości 12 cm wylana jest na folii izolacyjnej. Pod tarasem nie znajduje się żadne pomieszczenie, wykonany on jest na fundamencie i znajduje się na wysokości 80 cm od gruntu. Proszę o poradzenie czy powierzchnię płyty betonowej należy dodatkowo uszczelnić oraz jakiego użyć kleju do przyklejania płytek i masy do ich fugowania.
(2009-6-30)
Naprawa tarasu po zimie.
Po zimie mój taras wygląda strasznie. Płytki odpadają i boję się, że będzie przeciakał. Jakich napraw muszę dokonać i jakie technologie zastosować?
(2009-6-30)
Naprawianie starych wyszczerbionych schodów.
Co zrobić z popękanymi i powyłupywanymi schodkami z ogrodu na taras? Schody są wykonane z zaprawy cementowej. Chodziłoby mi o najprostsze i bez większych nakładów uzupełnienie, wyrównanie powierzchni i ewentualnie położenie płytek gresowych.
(2009-6-30)
Naprawy elementów betonowych i żelbetowych
W jaki sposób dokonać najszybciej i najłatwiej napraw elementów betonowych i żelbetowych w strefach komunikacyjnych tj. rampy, schody itp.
(2007-9-26)
Naprawa zniszczonej posadzki betonowej
Muszę wykonać naprawę zniszczonej posadzki w hali oraz wykonać wylewkę pod lekką maszynę produkcyjną. Jakich materiałów mogę użyć?
(2007-8-29)
Naprawa balkonu z odsłoniętym zbrojeniem
Jak należy prawidłowo naprawić stary balkon z uszkodzoną częścią płyty - wykruszony narożnik i częściowo krawędzie płyty balkonowej oraz widoczne są elementy zbrojenia.
(2007-6-12)
Osadzanie balustrad
Chciałbym obsadzić balustradę balkonu. Jakich zapraw mam użyć?
(2006-7-13)
Pamiętajcie o BALKONACH...!
Nasze nierzadko ciasne ale własne mieszkania są często wyposażone w balkony, stanowiące kawałek własnego skrawka ziemi. Miejsca specyficzne, w których każdy z nas realizuje swoje zapędy w wersji mikro. Czy są to zapędy ogrodnicze, hodowlane czy kolekcjonerskie zależne jest od charakteru i zapału użytkownika.
(2002-6-3)

 Zadaj pytanie