Mocowanie rurek
Instalacja grzewcza powinna być wykonana zgodnie z projektem. Rurki powinny być dokładnie zamocowane do podłoża, aby podczas wylewania zaprawy nie wypłynęły na jej powierzchnię. Rurki grzejne powinny przejść wcześniej próbę szczelności i zostać napełnione zimną wodą.
Materiałem, który można użyć do wykonania tego typu jastrychu jest wymieniony przez Pana podkład podłogowy ATLAS SAM 200. Przed przystąpieniem do wykonania podkładu należy sprawdzić instalację i dobrze ją przymocować, aby nie wypłynęła. W przypadku ogrzewania wodnego przed wylaniem jastrychu, rury należy wypełnić wodą. Wylewkę zalecam wykonać w dwóch warstwach, przy czym pierwsza powinna być wylana do górnej krawędzi rurek grzewczych, a druga sięgać przynajmniej 25 mm ponad nie. Drugą warstwę wylewki proszę wykonać po wstępnym związaniu pierwszej (min. po 24 godzinach). Jeżeli instalacja jest dobrze wykonana i przymocowana, wówczas jastrych można wykonać w całości od razu.


Ogrzewanie można włączyć najwcześniej po 7 dniach od wylania SAMA 200,
Podkład podłogowy grzewczy (nośnik podłogowej instalacji grzewczej).
Podkład podłogowy grzewczy (nośnik podłogowej instalacji grzewczej). Atlas Sam 150 i 200 zaleca się wykonywać w dwóch warstwach: I - do wysokości rurek grzewczych, natomiast II - min. 25 mm nad przewód grzejny. Sumaryczna grubość podkładu poza przewodem powinna wynosic 45 mm.
Temperaturę należy zwiększać stopniowo o max. 3 stopnie Celsjusza na dobę. Pełne ogrzewanie będzie możliwe po 28 dniach.


Piotr Idzikowski
Grupa ATLAS
2011Źródło: własne

Klej o grubosci sklejenia około 1,5 cm.
Chciałbym ułożyć płytki na ogrzewanie podłogowe, muszę jednak podnieść wysokość posadzki o ok. 1,5 cm. Jak mam rozwiązać ten problem?
(2009-6-30)
Jakiego kleju użyć do przyklejenia płytek ceramicznych na podłodze drewnianej?
Jakiego kleju użyć do przyklejenia płytek ceramicznych na podłodze drewnianej?
(2009-6-30)
Przyklejanie terakoty na wylewce z pozostałością lepiku.
W budynku z lat 50-60 zerwałem stary parkiet kładziony na lepiku i część tego kleju została na podłodze. Bardzo trudno ją usunąć. Chcę położyć nową wylewkę, a na niej terakotę . Jaką wylewkę można użyć na tak istniejące podłoże ?
(2009-6-30)
Układanie plytek na wylewce anhydrytowej.
Po ilu dniach od wylania posadzki SAM 100 o grubości ok 10 mm, wylanej w ogrzewanym pomieszczeniu w blokach, można na układać płytki ceramiczne?
(2009-6-30)
Wyrównywanie niewielkie nierówności podłogi przed położeniem płytek.
Czym wyrównać nierówności podłoża w kuchni w granicach 3-15 mm przed układaniem płytek ?
(2009-6-30)
Wybór wylewki samopoziomującej.
Chciałbym zrobić równą podłogę i muszę wylać wylewkę samopoziomującą. Powierzchnia ma około 4 m2, a warstwa, jaką mam do uzupełnienia, to 2 do 3 cm. Jaki produkt z Państwa oferty mam wybrać oraz ile potrzebowałbym tego materiału?
(2009-6-5)
Przygotowanie podłoża pod wykładzinę
Usunąłem warstwę starego parkietu położonego na Subit. Chciałbym w to miejsce położyć wykładzinę dywanową. Jak przygotować podłoże pod wykładzinę?
(2009-5-4)
Wysychanie podkładu samopoziomującego SAM 100
Po jakim czasie od położenia podkładu samopoziomującego Atlas SAM 100 można układać na nim parkiet? Mieszkanie jest suche i ogrzewane.
(2008-11-17)
Wyrównanie wylewki pod wykładzinę podłogową
Posiadam pokój o powierzchni 42 mkw. Na stropie ułożono styropian, folię a następnie wylano normalną betonową zaprawę o grubości ok 4-5 cm. Wylana powierzchnia nie jest jednak dostatecznie równa, aby położyć na nią wykładzinę podłogową. Proszę o poradę, którą z Państwa posadzek wybrać, aby wyrównać powierzchnię.
(2008-4-10)
Łazienka na poddaszu
Mam zamiar na poddaszu zrobić łazienkę, strop mam drewniany, pokryty płytą OSB gr. 18 mm. Czy mogę użyć jakiejś Państwa masy samopoziomującej, np. SAM 200? Docelowo chcę ułożyć tutaj terakotę.
(2007-8-28)
Wysychanie podkładu pod panele
Przygotowując podkład pod panele podłogowe, wykonałem wylewkę samopoziomującą ATLAS SAM 100, która w niektórych miejscach dochodzi do 1,5 cm grubości. Jak długo powinienem poczekać, aby móc położyć panele podłogowe wiórowe na tym podłożu? Pomieszczenie jest ogrzewane.
(2006-5-23)
Panele podłogowe na drewnianej podłodze
Zamierzam położyć panele podłogowe na starej drewnianej podłodze. Jakiej mam użyć masy samopoziomującej i o jakiej minimalnej grubości, aby wyrównać podłoże?
(2006-1-30)
Zabezpieczenie SAM-a w łazience
W łazience, o powierzchni 12 mkw., ułożone zostało ogrzewanie podłogowe, na które została wylana posadzka betonowa. Przed ułożeniem glazury trzeba było podnieść poziom o ok 2cm. W tym celu kafelkarz wylał podkład samopoziomujący ATLAS SAM 100. Czy zostało to zrobione prawidłowo i czy nie będziemy mieć w przyszłości żadnych problemów?
(2006-1-27)

 Zadaj pytanie