Do naprawy powierzchni ścian i sufitu balkonu, proponuję użyć mineralnej zaprawy szpachlowej ATLAS REKORD.
Stosuje się ją zarówno do ostatecznego wykańczania powierzchni ścian wewnętrznych i zewnętrznych – tzw. gładź, jak i do wypełnienia miejscowych ubytków. ATLAS REKORD jest mineralną szpachlą produkowaną na bazie białego cementu i dodatków. Jest mrozo- i wodoodporna. Można ją stosować w grubości warstwy od 1 do 10 mm. Podłoże pod ATLAS REKORD powinno być odpowiednio przygotowane, oczyszczone z kurzu i brudu, starych powłok malarskich itp. Źle związane lub osypliwe części powierzchni należy usunąć np. przy pomocy szczotki drucianej. Jeżeli podłoże jest chłonne należy je zagruntować emulsją gruntującą ATLAS UNI-GRUNT. Wszystkie większe i głębokie ubytki należy przed użyciem REKORDA wypełnić przy użyciu ZAPRAWY WYRÓWNUJĄCEJ w grubości warstwy od 2 do 15 mm, jeszcze większe ubytki można uzupełnić ZAPRAWĄ TYNKARSKĄ ATLAS.
Zaprawę ATLAS REKORD stosuje się w sposób podobny do nakładania gładzi na ścianę, tzn. naciąga się ją równomiernie metalową pacą, a następnie lekko przeciera pacą filcową, a po wyschnięciu przeciera papierem ściernym. Tak przygotowane podłoże nadaje się do malowania farbami.

Piotr Idzikowski
Grupa ATLAS
2011Źródło: własne

Gładź w łazience
Wykonuję remont łazienki. Na suficie ma być gładź. Jakimi materiałami (w jaki sposób) zrobić to najlepiej? Wentylacja zapewnia wilgotność w łazience rzędu 65-75%.
(2010-7-6)
Tynk w przedpokoju
Jaki tynk mogę zastosować w przedpokoju w bloku?
(2006-11-7)
Przygotowanie podłoża pod malowanie farbami emulsyjnymi
W jaki sposób przygotować stare tynki wewnętrzne pod malowanie farbami emulsyjnymi?
(2006-11-2)
Naprawa tynku cienkowarstwowego
Firma wykonawcza, która położyła tynk mineralny na dociepleniu z wełny mineralnej (bardzo drobny baranek), nie zrobiła tego dobrze. Tynk jest nierówno zatarty, a w dwóch miejscach odpada od warstwy kleju z siatką. Czy można teraz - czym i jak - wyszpachlować elewację (tj .zrobic gladź) i pomalować elewację farbą?
(2006-7-26)
Naprawa bardzo dużych ubytków w zewnętrznych tynkach cementowo-wapiennych.
Jestem właścicielem domku poniemieckiego, na którym jest wykonana wyprawa tynkarska cementowo-wapienna. Są na niej bardzo duże ubytki (o dużej powierzchni). Chcę je naprawić tak, aby elewacja była bez faktury (gładka) i pomalować na jakiś pastelowy kolor.
(2003-5-6)
Naprawianie starego tynku wewnątrz mieszkania.
Rozpocząłem remont w mieszkania. Stanąłem przed problemem napraw znacznych ubytków tynku - mam do wypełnienia sporo miejsc po wykruszonym tynku zarówno na ścianie, jak i na obrzeżach futryn. Jakie materiały z Waszych produktów polecacie, aby uzyskać gładkie i równe ściany pod malowanie?
(2010-7-19)
Płytki na farbie emulsyjnej.
Zamierzam położyć płytki na ścianie w kuchni. Ściana była otynkowana, następnie na tynk była położona gładź gipsowa. Na to położona została farba emulsyjna kolorowa. Jak przygotować powierzchnię pod układanie glazury?
(2010-7-16)
Układanie małych płytek.
Chciałbym przykleić płytki o rozmiarze 10 x 10 cm na ścianę w kuchni, wykończoną tynkiem cementowo-wapiennym. Na co zwrócić szczególną uwagę przed rozpoczęciem oraz w trakcie prac glazurniczych?
(2009-6-30)
Ocena nośności podłoża pod płytki ceramiczne.
Jak praktycznie można ocenić nośność podłoża pod wykonanie okładziny ceramicznej i jak je przygotować?
(2009-6-30)
Naprawa ubytków w ścianie przed położeniem gładzi gipsowej
Chcę położyć gładź gipsową na otynkowaną ścianę . Ściana wymaga jednak naprawy – ubytki w ścianie dochodzą miejscami nawet do 1,5 - 2 cm. Czym wykonać naprawy w ścianie?
(2007-2-13)

 Zadaj pytanie